Przejdź do treści
Nasz zespół
Marta Krzyśków-Szymkowicz
właścicielka kancelarii, rzecznik patentowy, mediator

Nazywam się Marta Krzyśków – Szymkowicz. Jestem założycielką kancelarii, w której zawód rzecznika patentowego oraz mediatora sądowego wykonuję w oparciu o zasady, które zostały mi wpojone podczas wychowania w górach. Urodziłam się w Zakopanem, co miało duży wpływ na moje podejście do życia i pracy. Każdą sprawę traktuję w sposób indywidualny. Upartość i siła w dążeniu do osiągnięcia określonego celu powoduje, iż nie używam stwierdzenia „niemożliwe”. Wszystko jest możliwe, jeśli podejdzie się do danej kwestii strategicznie oraz koncepcyjnie.
Dominika Strupiechowska
radca prawny, rzecznik patentowy

Zawód radcy prawnego wykonuje od 2017r. Od 2020 r. rzecznik patentowy przy Polskiej Izbie Rzeczników Patentowych. Absolwentka Studiów Podyplomowych Prawa Nowoczesnych Technologii na Akademii Leona Koźmińskiego. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła Centrum Prawa Amerykańskiego przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, organizowane we współpracy z University of Florida Levin College of Law. Jest specjalistą z zakresu praw autorskich, praw własności przemysłowej oraz zwalczania nieuczciwej konkurencji.
Zajmuje się doradztwem strategicznym w zakresie ochrony marki i budowania portfolio znaków towarowych oraz sporządzaniem opinii i umów w sprawach z zakresu prawa autorskiego, ochrony własności przemysłowej, prawa konkurencji oraz w sprawach dotyczących domen internetowych.
Reprezentuje Klientów kancelarii w postępowaniach sądowych przed sądami w Polsce.
Biegle posługuje się językiem angielskim.
Dr Sylwia Błażej-Sosnowska
rzecznik patentowy, dr inż. Chemii

W zakresie wynalazków, innowacji i start-upów współpracujemy z dr inż. Sylwią Błażej-Sosnowską, doktorem nauk chemicznych, rzecznikiem patentowym, z pasji artystką, tworzącą przepiękne dzieła sztuki.

Sylwia ukończyła Politechnikę Rzeszowską, a następnie studia doktoranckie w Instytucie Chemii Organicznej PAN w Warszawie.
Dzięki podnoszeniu swoich kwalifikacji m.in. w wyniku doświadczeń w środowisku naukowym jak również biznesowym, prawniczym oraz ekosystemie związanym z innowacjami, od wielu lat z sukcesami doradza klientom jak efektywnie chronić własność przemysłową w przedsiębiorstwach, ze szczególnym uwzględnieniem wynalazków z zakresu chemii, farmacji, biotechnologii.
Specjalizuje się także w doradztwie start-upom
Dr Marcin Popławski
tłumacz przysięgły języka angielskiego, literaturoznawca

Marcin Popławski jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego (licencjat) oraz Uniwersytetu Śląskiego (studia magisterskie). Od 2004 jest wpisany na listę tłumaczy przysięgłych przy Ministrze Sprawiedliwości pod nr TP/374/05 wykonując zadania tłumacza przysięgłego. Kwalifikacje zawodowe dodatkowo potwierdza członkostwo w Polskim Towarzystwie Tłumaczy Przysięgłych i Specjalistycznych oraz zdany w 2017 r. egzamin ILEC przeprowadzany przez ośrodki certyfikowane przez Uniwersytet w Cambridge. Do dorobku zawodowego zalicza liczne tłumaczenia ustne oraz przekłady tekstów i dokumentów, w szczególności umowy i statuty spółek, akty notarialne, wyroki sądów czy akta spraw w postępowaniu cywilnym. Zainteresowania językowe obejmują również literaturę polską i angielską przełomu XVIII i XIX w.
Wróć do spisu treści